Senioři a jejich osobní bezpečí

Městská policie pro Prahu 3 uspořádala 6. 4. v rámci bezpečnostních opatření besedu pro seniory. Právě starší lidé se nejčastěji stávají oběťmi kráděží, násilí, vloupání, a zlodějů loudících se jim do příbytků. Obezřetnost tedy byla základním tématem

policieHlavního slova se ujala nprap. Bc. Iveta Kremličková, důsledně varovala seniory před taktikami zlodějů a násilníků, kteří je mohou ohrozit. Klasickým tématem byli i tzv. „šmějdi“ a jejich manipulační praktiky, stejně tak různé další předváděcí akce, na něž nás „zvou“ letáky ve schránkách. Zmíněny byly i podvody po telefonu, kdy se podvodníci vydávají za člena rodiny.policie2

Slova se ujaly i dvě další policistky, které upozornily na možné obelhávání na základě zdánlivě výhodných půjček, podepisování smluv, následných výhružek a podobně.

Přítomní byli obeznámeni i s tím, jak postupovat v případě nepříjemné zkušenosti. Hlavní je se vždy svěřit rodinným příslušníkům, či policii. V rámci přednášky policistky poukázaly i na případy z poslední doby.
Policie v závěru darovala seniorům milý i praktický dárek zároveň, a to osobní alarm, doplněný osvětlením ke dveřím zámku, a senzorem pohybu. Lidé se tedy mohou cítit podstatně bezpečněji.

 

Kristýna Dražanová