Přání poklidných vánočních svátků míří i do domova pro seniory

Domov pro seniory v Habrové ulici navštívila ve čtvrtek 19. prosince zástupkyně starostky pro sociální oblast Miroslava Oubrechtová. Jejich obyvatelům popřála krásné Vánoce a potěšila je v předvánočním čase dárkovými balíčky.

201741_97090_IMG_3194.jpg

V domově pro seniory se poskytují pobytové služby osobám, které mají sníženou soběstačnost zejména z důvodu věku a jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby. „V současné době tu žije sedmdesát dva seniorů,“ upřesňuje ředitelka domova Zuzana Novotná.  V jejím doprovodu všechny na jejich pokojích navštívila místostarostka Oubrechtová. „Ráda bych vám popřála hlavně hodně zdraví, protože to je to, na čem nejvíc záleží, a to v každém věku,“ připomněla zástupkyně starostky.

Domov pro seniory v Habrové ulici vznikl rekonstrukcí zrušené mateřské školky a byl otevřen v roce 2001. Objekt má bezbariérový přístup a na všech patrech jsou klientům přístupné čajové kuchyňky s lednicí, mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí a čajovarem. Dále má každé patro společenskou místnost nebo společenský kout s televizí, kde se mohou klienti scházet nebo posedět se svými příbuznými a návštěvami. „Ti je mohou navštěvovat denně, návštěvní hodiny jsou zde bez omezení,“ dodává ředitelka Novotná.

„Přání poklidných Vánoc a poděkování patří ale též veškerému personálu domova. Klienti, s kterými jsem mluvila, si péči ošetřovatelek chválí, jsou tu spokojení a v domově se jim líbí,“ doplnila Miroslava Oubrechtová.