Vážení přátelé,

při plánování letošního, již pátého ročníku Žižkovského pivobraní, které je největší zábavnou degustací piva v Praze, jsme se drželi osvědčeného „receptu“ z minulých let. Dvoudenní akce, která začíná v pátek 3. června od 12.00 do 21.00 hod. a pokračuje do soboty 4. června 2016 od 12:00 do 21.00 hod.) na Parukářce, představí na třicet minipivovarů. K dostání budou nejen kvalitní ležáky ale i např. portery, pšeničná, výčepní i kvasnicová ale také speciální bylinná piva, která rozhodně doporučuji zkusit. Na základě ochutnávek pak můžete zvolit svým hlasováním ten nejlepší pivovar nebo se také zúčastnit degustační soutěže.

Samozřejmě nemusí zůstat jen u piva. Pro všechny bude na místě dostatek nealkoholických nápojů a bohatý sortiment občerstvení. Jako každý rok nebudou ani letos chybět stánky nabízející různé druhy pochutin, vhodných nejen k pivu. Kdo přijde s celou rodinou, určitě ocení dětský koutek s pískovištěm, kuchyňkou a jinými hracími prvky.

K dobrému pivu a jídlu patří i kvalitní zábavný program, který by sám o sobě mohl být důvodem k návštěvě Parukářky těchto dvou dnů; ale to, že k dobré hudbě různých žánrů můžete i ochutnat pivo podle své chuti, je více než příjemné. Na pódiu v pátek zahraje bigbítová kapela Hromosvod, která ve svých textech často zpívá o Žižkově a umí diváky spolehlivě roztančit. Mladší ročníky nadchne tuzemská hiphopová ikona, formace Peneři Strýčka Homeboye. V sobotu můžete vidět kapelu Kapriola, uskupení Strahov, formaci Žádnej stres a zahraje i stálice alternativní & world music Jablkoň.

Rozhodně si nenechte naše proslavené Žižkovské pivobraní ujít, srdečně vás všechny zvu a věřím, že se na Parukářce společně pobavíme a připijeme si na zdraví.

Vladislava Hujová,
starostka MČ Praha 3