První školní den je tu

Každý z nás chová v srdci vzpomínky, které se nám nikdy z mysli nevytratí. Jednou z nich je určitě vzpomínka na první školní den, kterou ani daleko emotivnější zážitky z dospělého života nedokážou vymazat. Když vedeme poprvé svoji ratolest k branám školy, rychle se nám vybaví všechny ty důležité momenty, které jsme s nimi prožili, ale i naše vlastní, pozapomenuté všedními starostmi. Ano, první školní den je určitě mezník v našem životě, na který se mnozí z nás těšili a stejně jako dnešní prvňáčci i my jsme do školních lavic sedali se zvědavostí a hrdostí, že jsme již školáci. Mezník v životě je to ale i pro rodiče. Pro ně taky skončil volný režim mateřské školy, musí se vypořádat s řadou nových problémů.

Je jen dobře, že nabídka volnočasových aktivit je dnes obrovská, obzvláště na Praze 3. Vybrat správný kroužek, který přinese oddechový program v každodenním školním shonu, můžete ve středu 6. září  od 15 do 19 hodin na náměstí Jiřího z Poděbrad, kde se bude konat veletrh Volný čas na Trojce.

Pro osvěžení výuky dostanou žáci prvního stupně základních škol z Prahy 3 pracovní listy zaměřené na finanční gramotnost, které kreativní a zábavnou formou přiblíží svět peněz. Pro žáky druhého stupně ZŠ byly nově vydány pracovní listy s názvem Čtení do lavic a laviček, které podpoří literární výuku. Doufám, že obě publikace pomohou učitelům zajímavým způsobem zpestřit výuku tak, aby se dětem ve školách líbilo.

Příjemný start do nového školního roku Vám přeje

Vladislava Hujová, starostka