Prázdniny a dovolenou můžete trávit aktivně i na Trojce

Léto – právě prožíváme nekrásnější období roku, kdy nás sice časně probouzí sluníčko, zato později nežli v jiném období zapadá. Pokud necestujeme, můžeme i doma v Praze 3 trávit volný čas podle vlastních představ a užít si dlouhé krásné dny uprostřed zeleně.

S příchodem léta se pro veřejnost otevřela dvě nová hřiště v parku Židovské pece a Pod lipami, která nabízí snadné a zábavné cvičení pro všechny věkové kategorie. Na Židovských pecích ještě zůstaneme. Proměnou prošlo i okolí, kde byly provedeny terénní a sadové úpravy a nově se zrekonstruovaly přístupové cesty.  Na dětském dopravním hřišti v západní části parku si mohou děti užít spoustu zábavy a přitom se poučit, jak se správně chovat na komunikaci. Mohou vyzkoušet i jízdu na motocyklu na nově instalovaném jízdním trenažéru.

Pobavit se s přáteli a uspořádat piknik pod širým nebem můžete ve východní části Parukářky, kde jsou vybudována nová grilovací místa a během horkých dní si můžete vychutnat i posezení ve stínu na nových lavičkách. V létě také velice poslouží nově instalovaná pítka a fontány na různých místech Prahy 3. Relaxovat, ale i zasportovat si můžete u jezírka v parku Rajská zahrada. Zaplavat si a užívat sluníčka můžete v bazénu ve sportovním areálu na Pražačce.

Tak jako každý rok v polovině července proběhla hojně navštěvovaná akce „Husité na Vítkově – Hrrr na ně!“ a všem, kdo se zajímá o historii Žižkova doporučuji navštívit každou druhou sobotu Prokopovo náměstí, kde do programu obnovené tradice pořádání trhů je zařazena i odborně komentovaná procházka po Žižkově.

Dovolte mi, abych vám popřála hezký zbytek léta a mnoho úspěchů ve vašem životě.