Buďme k sobě ohleduplní


Opět je tu letní sezóna a s ní i relaxování v městských parcích či na předzahrádkách restaurací. Teplé večery s sebou ovšem nesou zvýšenou produkci nejrůznějších venkovních akcí a já zcela rozumím tomu, že k dobré zábavě patří spontánní muzicírování a jiné kulturní aktivity. Díky tomu se však v ulicích a na veřejných prostranstvích zdržuje více lidí a to vše přináší jedno riziko – hluk.

Park na vrchu svatého Kříže – Parukářka patří k nejvýznamnějším a nejvíce navštěvovaným plochám veřejné zeleně v Praze 3. Krásné počasí láká k procházkám, sportování, relaxaci či zábavě. Schválením protikuřáckého zákona se více lidí koncentruje také na ulicích před restauračními zařízeními. Na Parukářce zejména v okolí hospůdky a přilehlých travnatých plochách v západní části parku se často koná hudební produkce, která nedodržuje předepsané normy. V ohrožení jsou zejména obyvatelé bytových domů v Lupáčově a Jeseniově ulici.

Ano, i městská část pořádá na Parukářce či na náměstí Jiřího z Poděbrad společenské a kulturní akce. Striktně se ale řídí Manuálem veřejného prostranství nebo Manuálem pro stanovení podmínek pro pořádání akcí s hudební produkcí v parku Parukářka. Akce jsou vždy předem ohlášené a jsou dodržovány veškeré zákonitosti, které jsou pro pořádání akcí závazné.

Vše má ale své řešení. Je to ohleduplnost a korektnost všech zúčastněných stran, která může vést k tomu, že se všem občanům na Praze 3 bude žít hezky a spokojeně. A já pevně doufám, že se tím všichni budeme řídit.

 

Vladislava Hujová
starostka