Literární soutěž Seifertův Žižkov pozná své výherce

Slavnostní vyhlášení vítězů 1. ročníku celostátní literární soutěže pro děti Seifertův Žižkov se se uskuteční dne 21. 9. v aule ZŠ a MŠ Jaroslava Seiferta. Při té příležitosti bude mít premiéru také sborník soutěžních prací.

Jaroslav_Seifert_První ročník soutěže vyhlásila městská část Praha 3 u příležitosti 115. výročí narození Jaroslava Seiferta, nositele Nobelovy ceny za literaturu. Ten prožil značnou část svého života právě na Žižkově a věnoval mu autobiografickou skicu Hvězdy nad Rajskou zahradou. Jeho jméno nese ulice v Praze 3 a základní škola, kterou navštěvoval. Při příležitosti 115. výročí narození byl v září 2016 na jeho počest v Seifertově ulici odhalen památník v blízkosti tramvajové zastávky Lipanská.

Cílem soutěže je vést žáky a studenty ve věku 10–16 let ke kreativnímu vyjádření svých názorů, k posilování národních tradic a připomenutí významné osobnosti uměleckého života regionu. „Jsem velmi potěšena, že se mezi dnešní mládeží našlo tolik zájemců o vlastní tvorbu. Chtělo to jistě i odvahu, chuť a odhodlání, protože téma nebylo jednoduché. Za připomenutí stoji i to, že tímto způsobem dochází k posilování národní tradice a připomínáme si významné osobnosti českého literárního života,“ ocenila radní pro školství MČ Praha 3 Jaroslava Suková. „Věřím, že i v následujících letech si tato soutěž najde své autory.“

Více informací na webových stránkách projektu www.seifertuvzizkov.cz.