Senioři oslaví svůj den sportem i tancem

Mezinárodní den seniorů, který si svět připomíná 1. října, oslaví Praha 3 týdenním programem. Slavnosti začnou v pondělí 26. září na náměstí Jiřího z Poděbrad, kde návštěvníci budou soutěžit o ceny v pěti sportovních disciplínách.

Seniori_oslavi_svuj_den_sportem_i_tancem„Oslavy mezinárodního dne seniorů se už na Praze 3 staly tradicí. Jsem rád, že se akce vryla do srdce seniorů, o čemž svědčí jejich každoroční vysoká účast. A nejen jich. Některé akce navštíví i mnoho dalších obyvatel Žižkova a jeho okolí. Věřím, že letošní program opět zaujme,“ říká zástupce starostky David Gregor, který má na starosti sociální oblast. Městská část Praha 3 tentokrát pro seniory připravila akce, při kterých se mohou aktivně vyžít, získat nové zážitky a zkušenosti a ti osamělí se mohou seznámit. Program je rozdělen na Sportovní den na náměstí Jiřího z Poděbrad, který se koná 26. září od 10.00 do 15 hodin, a na Taneční odpoledne pro seniory v Kongresovém sálu hotelu Olšanka, které proběhne ve čtvrtek 29. září od 16.00 do 19.00 hodin.plakat

Během Sportovního dne si návštěvníci mohou nechat změřit tlak, tuk, cukr nebo tep. Leccos se dozví i v diabetologické a výživové poradně. Na ty aktivnější cekají soutěže o hodnotné ceny v pěti sportovních disciplínách. Milovníci swingu si pak přijdou na své při hudebním vystoupení souboru Ježkovy stopy. V budově radnice Prahy 3 na Havlíčkově náměstí ve stejný den proběhne od 16 hodin v předsálí svatební síně přednáška na téma Bytová problematika z hlediska nájemních a podnájemních vztahu. V úterý 27. září od 10.00 do 11.30 se pak v Atriu, Čajkovského 12, koná koncert renesanční a barokní hudby v podání žesťového kvinteta a harfistky.

Bohatý program nabízí i čtvrteční Taneční odpoledne v hotelu Olšanka, kde bude k tanci vyhrávat Žižkovanka. Nejprve se taneční parket otevře pro všechny návštěvníky. Pak je ale nahradí taneční páry, které budou soutěžit v kategoriích valčík, waltz, polka, foxtrot. Protože počet soutěžících je omezen, mohou se zájemci hlásit od 5. září v pracovní dny osobně u Kateřiny Lambertové v budově ÚMČ Praha 3, Seifertova 51, místnost c. 210, telefonicky na čísle 222 116 481 či na mail katerinal@praha3.cz.

Po celý týden se budou také promítat filmy v žižkovském kině Aero. Konkrétně v úterý 27. září od 13.00 to bude snímek Orel Eddie, ve čtvrtek 29. září od 10.00 Železná lady a v pátek od 13.00 film Lída Baarová.