Senioři na výroční schůzi hodnotili uplynulý rok

Stejně jako v předchozích letech se i letos v lednu konala v sále Středního odborného učiliště na Spojovací ulici výroční schůze Svazu důchodců, na které hodnotili senioři svou klubovou činnost za rok 2012.

140671_60632_svaz_duchodcu_MG_5929.jpg

Senioři, z nichž některým by se vyšší věk dal hádat jen stěží, mají i v této fázi života ještě stále dost aktivit. Nejenom že se scházejí v klubu v Hořanské ulici, ale ti nejzdatnější chodí pravidelně do turistického oddílu a každý týden se věnují nejenom výletům po Praze, ale i mimo ni.

140562_60574_svaz_duchodcu_MG_5918.jpg

„Na každý rok máme připravený program. Dvakrát za rok například navštěvujeme některé lázeňské centrum, jedenkrát si uděláme výlet na parníku. Pro letošní rok máme naplánován i zahraniční zájezd,“ upřesnila místopředsedkyně Vladimíra Kalfusová.

V diskuzi se starostkou se senioři zajímali o ukončení provozu heren v Praze 3. Starostka jim vysvětlila postup, který umožní zrušení heren na Žižkově a Vinohradech. Informovala je také o tom, že radnice v současnosti vyjednává s magistrátem o zlepšení tramvajové dopravy na Jarov.

140545_60573_svaz_duchodcu_MG_5899.jpg

Členům, kteří v letošním roce dovršili nebo dovrší 70, 80, 85, 90 a více let, předala starostka Vladislava Hujová dárky. Nejstarším účastníkem, který na setkání přišel a byl také obdarován, byl pětadevadesátiletý Jiří Mathes (viz foto vlevo). Nejstarší evidovanou členkou je ale sedmadevadesátiletá Květoslava Baštová, která se však setkání kvůli zdravotním komplikacím nezúčastnila.


Žižkovský Svaz důchodců patří k nejpočetnějším v metropoli; celkem je v něm zaevidováno 310 seniorů, z nichž osm je ve věku nad 90 let.