Přijďte ochutnat sobotní Jiřák

Farmářské trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad zahájily svůj provoz 15. února. Budou se pravidelně konat ve stejných dnech jako minulý rok, a to ve středu, čtvrtek, v pátek a sobotu.

Dvaadvacet stánků bude na náměstí Jiřího z Poděbrad nabízet svůj sortiment ve stejných dnech a časech, jako tomu bylo minulý rok – středa, čtvrtek, pátek (8:00 – 18:00 hodin) a sobota (8:00 – 14:00). Farmářské tržiště bude nově spravovat městská část Praha 3 prostřednictvím Správy zbytkového majetku MČ Praha 3, a. s.

IMG_0021„Drtivá většina prodejců, na jejichž sortiment jsou návštěvníci zvyklí, zůstala na svém místě. Věřím, že farmářské trhy budoIMG_0004u pokračovat ve své tradici a zákazníci budou spokojeni s jejich nabídkou,“ uvedl zástupce starostky Alexander Bellu. 

Návštěvníci budou moci vybírat ze zimního sortimentu farmářských produktů. Na stáncích budou k dostání mléčné výrobky - mléko, jogurty, tvaroh, máslo i sýry. Nebude chybět ani čerstvé maso z českých farem - vyzrálé hovězí, vepřové, skopové, kuřata i drůbež z malých chovů s výběhem - ani vajíčka či uzeniny a delikatesy od malých uzenářů. Zákazníci si mají možnost nakoupit pečivo z bílé i celozrnné mouky, tradičně pečené chleby s kváskem nebo žitné chleby.

Přijďte ochutnat sobotní Jiřák

Nová sezóna farmářských trhů r. 2017 na nám. Jiřího z Poděbrad odstartovala velmi úspěšně ve středu 15. února a ještě zajímavější pro návštěvníky bude sobotní dopoledne 18. února.

Trhy na Jiřáku si pro ně přichystaly několik bonusů.  Část farmářů se svým zákazníkům osobně představí různými akcemi, jako jsou např. ochutnávky jejich zboží. Např. Maso domů nabídne např. jitrnice a jelita a další farmáři se připojí se svými produkty či zajímavým programem. Den bude provázet i živá kapela mladých umělců Johnny’s blues band, kteří jsou zárukou autentického bluesového zvuku.

A u koho můžete v sobotu na Jiřáku nakoupit? Jsou to v abecedním pořadí: Cejlonské koření, David Chocholatý, Ekofarma Rybník, Farma Trněný Újezd, Forest Gastro, Fresh – Juices, Chocofactory, Iris, Kaiser Franz Burger, Kávový klub, Kubát – vejce, Květiny Bystrý, La Petit France, Lozano olej, Marko Šuto – ryby, Mlékárna Krasoles, Monastery Deli Market, Ovocnářství Ploskovice, Paleo – bezlepkové pečivo, Pasta Art, Paukertová, Pekařství Luka, Petrisimo, Primož Škerjanec, Restaurace Podolka, Rodopi, Schusserová - sušené ovoce, Startujeme o.p.s., Swiss Cheese, Včelař Krejčí, Voldušské uzeniny,            Zelenina Ovčáry, Zemědělství Jakubcovi.   

Žižkovský masopust

Během víkendu 25. a 26. února bude tržiště otevřené kvůli Žižkovskému masopustu. V sobotu 25. února zde budou k dostání zabijačkové pochoutky, ale i klasické občerstvení, které bude k dispozici jak v neděli 26. února, tak v úterý 28. února před masopustním průvodem.