Při požáru hotelového pokoje na pražském Žižkově bylo zachráněno 13 osob

Pražští hasiči z centrální, holešovické a strašnické stanice zasahovali od 07:22 hodin dne 02.10.2017 v ulici Milíčovská v Praze 3 u požáru v hotelu.

fotoPo příjezdu první jednotky na místo (za šest minut od ohlášení) byl zjištěn požár v pokoji v 1. patře čtyřpodlažního hotelu.

Hasiči pracovali v dýchací technice a na likvidaci plamenného hoření použili 1 C proud. Část hasičů se soustředila na záchranu hotelových hostů. Ze zakouřeného hotelu bylo postupně zachráněno 13 osob pomocí vyváděcích masek. Osm osob bylo předáno do péče ZZS. Hasiči také zachránili několik osob z parapetu hotelu pomocí výškové techniky.

Hořelo vybavení pokoje, tedy lůžkoviny, oblečení a nábytek. Poškozeny byly i stavební části včetně částečného poškození stěn a stropů od zplodin hoření. Požár hasiči dostali pod kontrolu devět minut po příjezdu na místo. Již během zásahu prováděl vyšetřovatel pražských hasičů šetření příčiny vzniku požáru, která bude ve spolupráci s PČR objasněna po přezkoumání všech okolností a výsledku laboratorního zkoumání odebraných vzorků. Škoda byla odhadnuta na 500.000 korun.