Pražské filmové léto nabízí filmové lahůdky za babku. Nenechte si ujít nejen nejlepší letošní filmy za letní cenu.

V Aeru do konce července, v letenském biografu Oko v srpnu a v případě kina Světozor v červenci i srpnu je každý den nabízena projekce filmu za pouhých 30 korun. Tři oblíbená a pro obyvatele trojky i velmi dobře dostupná kina pokračují v letním filmovém festivalu.

V Aeru můžete za dumpingovou cenu v pondělí  od osmnácti hodin  zajít na film Silvie Coppoly Odnikud někam, který byl oceněný na letošním festivalu v Benátkách, v úterý na britský snímek Mr. Nice,  příběh z 60. let o muži, který zbohatnul na ilegálním dovozu marihuany.

Ve čtvrtek – už v 17 hodin -  pak nejen pro milovníky kapely Doors uvede Aero dokument nazvaný When You´re Strange – který propojuje autentické záběry kapely a jejího frontmana Jima Morissona s komentářem Johnyho Deppa.  Český dokument Tantra je na programu v pátek, režisér  Benjamin Tuček si klade otázku, zda je možné zlepšit  život a partnerské vztahy pomocí tantry.

Na sobotu je připravený diskutovaný režisérský debut Václava Havla Odcházení  a v neděli dobrodružný film Útěk ze Sibiře, který vychází ze vzpomínek polského vězně, jenž uprchl z gulagu a údajně se dostal až do Indie.

Kino Světozor nabízí tento týden za festivalovou cenu například další dokument o siru Nicolasovi Wintonovi Nickyho rodina či poslední opus Larse von Triera Melancholia s podtitulem překrásný film o konci světa. Podrobné programy naleznete na webech zúčastněných kin.

www.kinoaero

www.biooko.net

www.kinosvetozor.cz

Více informací zde