Praha 3 si připomene ukončení 2. světové války koncertem Václava Hudečka

Na sobotu 29. 4. připravila městská část Praha 3 koncert houslového virtuosa Václava Hudečka k příležitosti 72. výročí ukončení 2. světové války v Národním památníku na Vítkově.

koncert Hudeček 2017„Sedmdesát dva let nás dělí od konce největšího globálního konfliktu v našich dějinách, který si vyžádal miliony lidských životů a přinesl neskutečné utrpení po celém světě. Zdá se, že s uplývajícím časem bude připomínka této události pomalu ztrácet smysl, opak je však pravdou. Přestože pamětníků, co prožili děsivé válečné útrapy, ubývá, stále tu válku nosí další generace ukrytou někde v sobě, protože vidí, co způsobila. Proto mi dovolte vás pozvat na koncert Václava Hudečka a Musica Lucis Praga do Národního památníku na Vítkově, kde společně vzdáme hold obětem války,“ uvedla starostka Vladislava Hujová.

Václav Hudeček, který patří ke špičkovým houslovým virtuosům pro svůj nezaměnitelný styl hraní, zahraje spolu s doprovodným souborem Musica Lucis Praga Čtvero ročních dob od Antonia Vivaldiho v kompletním provedení všech čtyř sonát, rozdělených podle ročních období (jaro, léto, podzim, zima). Z důvodu omezené kapacity si vstupenky, prosím, vyzvedněte od 3. dubna na recepci Informačního centra  Praha 3, Milešovská 846/1.