Praha 3 otevřela novou školku na Jarově

Žižkovská radnice rozšířila nabídku svých předškolních zařízení. V úterý 7. dubna se slavnostně otevřela moderní Mateřská škola Jarov, v níž ve čtyřech třídách najde místo až 112 dětí.

259174_134336_IMG_1914.jpgSlavnostního otevření školky, jejíž stavba a další úpravy, trvaly necelý rok, se vedle ředitele ZŠ a MŠ Jarov Stanislava Šebla a jeho zástupkyně pro MŠ Hany Hlaváčkové zúčastnily také starostka Vladislava Hujová, její zástupci Lucie Vítkovská a Ivan Holeček a radní Jaroslav Suková, která má oblast školství na starosti. Nechyběli ani hosté z řad pedagogů základních a mateřských škol třetí městské části.  Prohlídku exteriérů i interiérů nové mateřinky zpestřilo pěvecké vystoupení dětí ze ZŠ a MŠ Jarov.

Přízemí školky je členěno na dvě sekce, k nimž patří šatny a dvě víceúčelové místnosti, které budou využívány 259176_134337_IMG_1916.jpgpro zájmovou činnost organizovanou školkou, v čase svačin a oběda pak poslouží jako jídelny. Školka sice nebude mít vlastní kuchyni, ale o její zásobování se bude starat přilehlá základní škola. První patro tvoří čtyři třídy, kde si děti budou hrát a pracovat. Vyčleněn je tu i prostor pro odpolední klid s navazujícím hygienickým zázemím a skladem lehátek a lůžkovin. 

Z prvního patra se potom přes dřevěnou terasu krytou pergolami s popínavými rostlinami vstupuje do krásné zahrady. Tady děti najdou větší pískoviště se sestavou domečků a průlezkami, kolotoč, houpadlo a další tři menší kruhová pískoviště. Podél terasy jsou dětem k dispozici záhonky, kde budou moci samy pěstovat různé rostliny. Součástí prostoru je také pítko a kromě sedmi stávajících stromů tu dětem zpříjemní pobyt také řada nově vysázených dřevin.

„Věřím, že nejen dětem, ale i jejich pedagogům se bude v nové školce líbit a že sem budou chodit rádi. A přeji jim, aby zde dohromady prožívali šťastné a spokojené chvíle,“ uvedla při slavnostním otevření školky starostka Vladislava Hujová.