Opravdu ji nepoznáváte?

Osmdesátiletou ženu obelstila a okradla neznámá pachatelka.

podezřeláTa se ve středu 16. listopadu kolem desáté hodiny dopoledne ve Viklefově ulici na pražském Žižkově za pomoci lsti dostala k seniorce až do bytu. Podezřelá nejprve nabízela poškozené na prodej ořechy a vejce a následně se na ní obrátila s prosbou, že si potřebuje zatelefonovat. Dále neznámá pachatelka vyžadovala zapůjčení finanční hotovosti ve výši tří tisíc korun, neboť jí údajně měli přivézt lednici. Seniorka ženě finanční hotovost zapůjčila s tím, že podezřelá slíbila peníze do hodiny vrátit. To se ovšem nestalo a pachatelka již seniorku nenavštívila.  

V této souvislosti policisté pátrají po pachatelce, která byla ve věku okolo 50 let, menší, silnější postavy. Tato žena je podezřelá z trestných činů krádež a porušování domovní svobody, za což jí v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na 2 roky.

Prosíme kohokoli, kdo na fotografiích nebo na kamerovém záznamu pozná podezřelou, aby se policistům ozval na bezplatnou tísňovou linku 158.

Závěrem je nutno opět dodat, že senioři obecně patří k jedné z nejvíce ohrožených skupin osob, a to zejména v souvislosti s majetkovou trestnou činností. Pachatelé této trestné činnosti si vybírají starší lidi, osoby se zdravotním handicapem a žijící osamoceně. Ti bývají velice důvěřiví a tak se často stávají obětí podvodníků a zlodějů, kteří se pod různými záminkami dostávají do jejich blízkosti a velmi často přímo do jejich obydlí. Podvodem nebo krádeží je mnohdy připraví o celoživotní úspory a nezřídka se setkáváme i s fyzickým napadením. Informace jak se případným podvodníkům a pachatelům bránit najdete zde:

http://www.policie.cz/clanek/podvody-na-seniorech.aspx.

Fotogalerie