Podruhé proběhl fotbalový turnaj o pohár Františka Josefa I.

V rámci oslav povýšení Žižkova na město se 14. května konal fotbalový turnaj, v němž změřili svoje síly žáci mateřských škol a základních škol prvních a druhých ročníků.

Deset mateřských škol a osm základních škol se zapojilo do fotbalového klání, v němž nejmladší fotbalové naděje soupeřily mezi sebou o putovní pohár Františka Josefa I. Přestože vyhrát nemohl každý, nikdo z účastníků nebyl ochuzen o symbolickou medaili nebo sladkou odměnu, kterou rozdávali starostka městské části Praha 3 Vladislava Hujová spolu s Miroslavem Fabíkem, předsedou komise pro tělovýchovu a sport.

Stadion Viktorie Žižkov zažil nevšední klání – nejmladším fotbalistům a fotbalistkám rozhodně nescházelo sebevědomí ani vysoké nasazení. Padaly góly, někdy tekly slzy, ale spíše převládal úsměv a radost ze hry, kterou si nakonec užili děti i dospělí.

Fotbalového utkání se účastnil též ředitel Sdružení SOS dětských vesniček Petr Lužný, který projevil zájem o účast na dalším fotbalovém ročníku nebo na Dětském dni, jež se koná 31. května na Pražačce.

Výsledky fotbalového turnaje (kompletní výsledky naleznete zde):

Základní školy:

  1. ZŠ a MŠ Chmelnice
  2. ZŠ a MŠ nám. Jiřího z Lobkovic – Perunova
  3. ZŠ a MŠ Jarov

 

Mateřské školy:

  1. ZŠ a MŠ nám. Jiřího z Lobkovic – Perunova
  2. MŠ nám. Jiřího z Lobkovic
  3. MŠ Jeseniova 98

Související dokumenty

  • 21.18 kB application/vnd.openxmlformats-officedocument.spreadsheetml.sheet Stáhnout >