Petr Manda z Prahy 3 umí s textem na počítači jako blesk

Skvělé dvanácté místo vybojoval Petr Manda při své první účasti na mistrovství světa ve zpracování textu. Soutěž se koná jednou za dva roky na kongresu mezinárodní federace pro zpracování informací Intersteno. Závodí se na něm v disciplínách jako opis textu, korektura textu, záznam textu, vícejazyčný těsnopis a profesionální zpracování textu.

Petr Manda závodil v disciplíně professional wordprocessing, což znamená profesionální zpracování textu ve Wordu. Starostka Vladislava Hujová jeho účast na mistrovství se souhlasem rady městské částí podpořila finančním příspěvkem ve výši 10.000 Kč.

„Myslím, že s výsledkem mohu být spokojen, konkurence byla veliká. Snad se mi na příštím mistrovství světa povede ještě lépe. Mnohokrát děkuji paní starostce Hujové za podporu,“ zhodnotil svůj výkon Manda.

Letošní mistrovství světa se konalo od 11. do 15. června v Paříži a soutěžilo na něm 620 účastníků z 35 zemí světa. Česká výprava potvrdila roli favorita v podobě mnoha předních a dokonce i řady medailových umístění. Za dva roky - v červenci 2013 - bude mistrovství světa pořádat belgický Gent.