Už brzy si zasportujeme ve fitparku

Rada hlavního města Prahy schválila návrh náměstka primátorky pro dopravu, sport a volný čas Petra Dolínka (ČSSD), díky němuž dostanou městské části dotaci v celkové výši 33 milionů korun na spolufinancování projektů na vybudování fitparků. Unikátní sportoviště, které bude sloužit veřejnosti i projektům Českého olympijského výboru (ČOV) vznikne i na Praze 3. Magistrát nám na jeho vybudování poskytne 600 tisíc korun, další peníze přidá i ČOV. 

Jde o skvělý projekt, protože veřejných sportovišť rozhodně není v Praze nadbytek. A nyní jich přibude hned 55 nových. Na každém z nich budou 4 fitness stanice a běžecká dráha. Při cvičení se využívá vlastní váhy těla, bez užití mechanických součástí na stanicích. Soubory cviků jsou popsány na tabulích umístěných na jednotlivých stanicích. Cvičení jsou určena uživatelům od 8 let. Na každé stanici může současně cvičit více uživatelů současně. 

Takže se můžeme těšit. Jsem moc rád, že Petr Dolínek plní slib, který dal Pražanů v loňském roce, kdy byla Praha Evropským hlavním městem sportu. Při té příležitosti slíbil, že bude magistrát sport podporovat i nadále. Je to důležité minimálně ze dvou důvodů. V minulosti se na sport v Praze tak trochu kašlalo, což se teď musí dohánět. Obecně se potom podle mého názoru přínos sportu podceňuje, což je velká chyba, která se odráží v zhoršujícím se zdravotním stavu společnosti a nárůstu obezity zejména u dětí. Je na nás všech, abychom to změnili k  lepšímu. Nejtěžší je vždycky začít. A takový fitpark může být skvělá motivace. Určitě ho vyzkoušejte.

Radek Hlaváček
zaszupitel za  ČSSD