První pražská wi-fi zastávka trvale připojená k internetu je na Praze 3

Městská část Praha 3 opět prokazuje, že v oblasti tzv. smart city, neboli chytrého města, je lídrem mezi ostatními částmi hlavního města. V nedávných dnech byla oficiálně spuštěna první zastávka MHD s trvalým připojením k internetu. Občané Prahy 3, ale i další cestující, tak mohou na zastávce Husinecká při čekání na tramvaj například domluvit schůzku s úředníkem městské části, vyhledat si dopravní spojení, přečíst si zpravodajství nebo jen tak brouzdat po internetu.

Zastávka je pouze dalším kouskem do skládačky strategie rozvoje chytrého města v rámci městské části. Je to vůbec první zastávka MHD v celé Praze, která bude poskytovat cestujícím a kolemjdoucím připojení k internetu zdarma mimo testovací provoz. Zkrátka od nynějška bude možné se na zastávce Husinecká připojit k internetu už vždy. My teď budeme pracovat na tom, abychom tuto službu co nejrychleji rozšířili i dále v rámci naší městské části.

Městská část Praha 3 spolupracuje na projektu internetových zastávek se správcem městského mobiliáře, společností JCDecaux. Výhodou konceptu chytrého města je, že je pro firmy atraktivní, a tak tyto společnosti samy investují například do dobíjecích stanic pro automobily, inteligentních pouličních lamp či právě do zastávek připojených k internetu. Na straně městské části jsou proto náklady spojené s rozvojem chytrého města buď minimální, nebo dokonce vůbec žádné.

Alexander Bellu,
zastupitel za ODS