Při čekání na tramvaj můžete brouzdat zdarma po internetu

Praha 3 je lídrem v oblasti Smart City, nyní máme i tramvajovou zastávku, která poskytuje wifi připojení zdarma. Cestující v Praze se tak budou moci nejen na zastávce tramvaje Husinecká kdykoliv trvale připojit prostřednictvím bezdrátové WIFI sítě k internetu.

Iniciátorem pilotního projektu na zastávce Husinecká je Městská část Praha 3 spolu se zhotovitelem a provozovatelem společností JCDecaux, která je aktuálně správcem městského mobiliáře. Naše městská část potvrzuje, že je v oblasti tzv. chytrého města lídrem a věřím, že pro ostatní půjdeme v tomto příkladem. Zastávku Husinecká jsme vybrali zejména proto, že se nachází v těsné blízkosti VŠE, kde je velká fluktuace mladých lidí, kteří využívají moderní technologie v každodenním životě. Cestujícím tak usnadníme a snad i zpříjemníme život.
Cílem je usnadnit všem občanům přístup k internetu a maximálně tak využít přidané hodnoty chytrých řešení. Například k tomu, aby si občané mohli objednat schůzku u konkrétního úředníka městské části, což Praha 3 na svém webu umožňuje již dnes.

Projekt WiPrague je službou veřejnosti k úspoře drahých mobilních dat a k podpoře programu Smart Cities. V průběhu června by se k internetu mělo připojit až 100 přístřešků a do konce roku 2017 budou do provozu zapojeny nejfrekventovanější zastávky pražské hromadné dopravy.

Alexander Bellu,
zastupitel za ODS