Odpadlíci za svá práva

Na zářijovém jednání zastupitelstva jsme se dozvěděli, že klub Ž(n)S zeštíhlil. Z klubu vystoupili tři lidovečtí zastupitelé, aby vzápětí vytvořili svůj klub vlastní. Rok před komunálními volbami si zřejmě zastupitelé „klidné síly“ řekli, že je jejich působení pro občany neviditelné, možná i lehce zaměnitelné se Zelenými.

Kdo alespoň trochu sleduje současnou politiku, tak tuší, že nic nemůže potěšit zastupitele za Svobodné více, než vidět protažené obličeje páně Stropnického a jeho věrné družiny. Avšak tentokráte jsem se při hlasování o návrzích lidovců na výměnu členů ve Výboru finančním Zelených zastal. Osobně je mi totiž absolutně cizí jakékoliv přeběhlictví, odpadlictví a účelové převlékání kabátů.

Lidovci kandidovali v koalici Ž(n)S se všemi plusy a minusy, které k podobnému slepenci patří. Po volbách pak Ž(n)S nominovalo své zástupce do výborů a komisí. Někde tak dle vzájemné domluvy sedí zelený, jinde lidovec, pirát či člen hnutí ANO. S tímto do voleb lidovci šli! A najednou se domáhají práva na „své zastoupení“ ve Výboru finančním. Vždyť ho tam mají a dvojnásobné. S podobnou logikou bychom mohli s kolegou Mikulášem udělat každý separátní skupinku Svobodní 1 a Svobodní 2 a rovněž požadovat každý sám pro sebe příslušné zastoupení.

PS: Dne 18. října vyprší aktivistům z Kliniky lhůta pro odchod z nelegálně obývané budovy. Doufám, že v den svých narozenin dostanu ten nejhezčí možný dárek, tj. odchod těchto squatterů ze Žižkova a zasloužený klid pro obyvatele okolních domů.

Tomáš Štampach
zastupitel za Stranu svobodných občanů