Čistota a bezpečnost

Před 3 roky jsme jako Svobodní vstupovali do zdejších komunálních voleb s heslem „Svobodná Praha 3 – čistá, bezpečná a bez dluhů“. V dnešním příspěvku chci napsat o oblasti čistoty a bezpečnosti, konkrétně o parčíku v ulici U Kněžské louky, který se nachází v blízkosti ZŠ Chmelnice.

Tento parčík je v případě hezkého počasí využíván našimi seniory jako místo oddechu a setkávání, bohužel klidné a hezké podívané se zde v poslední době nedočkají. A obdobná situace je i v ostatních částech Jarova, Žižkova a Vinohrad.

Paní starostka Hujová se na jaře letošního roku s velkou slávou vydala do boje proti pejskařům, kteří po svých mazlíčcích neuklízejí exkrementy. „Vtipně“ nastříkané nápisy tak zdobí ulice naší městské části. Ale že nám na veřejném prostranství s…u lidé, to je jaksi vedením radnice přehlíženo. Lidé bez domova si zvykli okupovat zdejší lavičky a případnou „potřebu“ vykonávají u křovin a plotu sousedících se ZŠ Chmelnice. Vskutku „krásný obrázek a příklad pro školáky a klidné prostředí pro seniory“.

Byl bych velice rád, kdyby se vedení radnice začalo těmito situacemi zabývat. Jistě je otázkou na zvážení, zda by pro skupinu lidí bez domova nemělo být zřízeno na území trojky několik mobilních veřejných WC, která by omezila zmíněné situace.

Samotnému parčíku v ulici U Kněžské louky by určitě prospěla kompletní revitalizace s vybudováním funkčního hřišťátka pro děti. Lidé v okolí by si tento nový hezký veřejný prostor zasloužili.

 

Tomáš Štampach (Svobodní)