Náměstí Jiřího z Poděbrad se stane kouskem Asie

Dne 24. května 2018 od 10.00 – 21.00 hod se koná již třetí ročník festivalu Asie vzdálená a blízká. Letošní rok se představí celkem 8 asijských zemí, Vietnam, Indonésie, Indie, Korea, Japonsko, Thajsko, Čína a Mongolsko.
Kromě kulturního programu prezentujících tradiční i moderní kulturu asijských zemí, budou mít návštěvníci možnost ochutnat tradiční asijskou gastronomii. Bohatý výběr určitě pohladí chuťové buňky všech návštěvníků, včetně vegetariánské nabídky.

avab 2017Příjemné posezení u vietnamské tradiční překapávané kávy najdou návštěvníci v kavárně Trung Nguyen, kde můžou ochutnat taky pravé asijské pivo Tiger.Své dovednosti si budou moct návštěvníci vyzkoušet na workshopech japonských

šachů, čínské hry GO malování batiky. Pro děti bude připraven dětský koutek s malováním vietnamských kloboučků a různými tradičními asijskými hrami.Novinkou letošního festivalu bude kuchařská show mladých Vietnamců z Brna, kteří se prezentují pod značkou ZaseRýže. Kromě kurzů vaření vietnamské gastronomie připravují pro české turisty během jejich návštěvy Vietnamu okruhy zajímavostí, které běžné cestovní kanceláře nenabízejí. Pro individuální turistiku po Vietnamu zajišťují proškolené vietnamské průvodce, kteří pomáhají při orientaci turistů ve vietnamském prostředí.

AVAB_poster_A3_PRESS Další novinkou je seznámení návštěvníků s moderní hudbou Asiatů, která se prezentuje jako K-Pop, kolébkou, kterého je Jižní Korea. V hlavním městě Soulu se každý rok pořádá celosvětová soutěž K-Pop, na festivalu vystoupí skupina O.M.G., která v roce 2012 získala první místo.

Mladé fanynky určitě potěší vystoupení mladého talentovaného zpěváku Tomáše Trana, který se letos účastnil soutěže Superstar 2018, kterého oblíbeným interpretem je zpěvák

Ed Sheen.Během festivalu se návštěvníci setkají s průvodem čínského draka a čínské kaligrafie. Slečny a dámy si budou moct nechat vytvořit na svých rukách obrázky malované hennou.Festival opět podpoří projekt Daruj dřeň, daruješ život, zaměřený na získání asijských dárců kostní dřeně.

Festival realizuje spolek INFO-DRÁČEK z.s. ve spolupráci s Městskou částí Praha 3, s finanční podporou Ministerstva kultury ČR a Magistrátu hlavního města Praha. Festival se koná pod záštitou místostarosty starostky pana Mgr. Alexandra Bellu.

Hlavním partnerem je společnost Vietnam Airlines, která pro návštěvníky připraví zajímavé soutěže a drobné dárky.