Nad radnicí Prahy 3 opět zavlaje vlajka Tibetu

Naše městská část pravidelně pořádá tematické akce a programy věnované rozličným kulturám. Letos stejně jako v minulých letech vyvěsí 10. března vlajku Tibetu, a to v rámci iniciativy Vlajka pro Tibet.

vlajka pro tibet 2018Doprovodné akce se ovšem plánují již od 8. března. Pro návštěvníky je připraven pestrý program, který připomene kulturu a historii prostřednictvím rozmetání mandaly, fotografické výstavy nebo promítáním filmu „Žijící Buddha“ v Kulturním centru Vozovna, které se koná 14. března. Film " Žijící Buddha" od Clemense Kubyho je skutečný životní příběh znovuzrození jednoho z největších a nejuznávanějších duchovních učitelů Tibetu Gjalwa Karmapy. Karmapové jsou tradičně nejvyšší duchovní autoritou linie Kagjü tibetského buddhismu. Gjalwa Karmapa zemřel v roce 1981 v Chicagu a znovu se zrodil v roce 1985 v Tibetu. Každý následující Karmapa zanechal indicie o svém budoucím znovuzrození a předpověděl tak datum, okolnosti narození, a dokonce jména budoucích rodičů. Tematickou výstavu v Galerii pod radnicí budou návštěvníci moci shlédnout od 8. do 28. března. Budou zde vystaveny fotografie z Tibetu a okolních horských regionů. Při vernisáži této výstavy si bude možné si nejen popovídat s autorem těchto fotografií, Zdeňkem Thomou, ale také ochutnat různé Tibetské speciality, jako například campa z praženého ječmene, různé druhy sušených sýrů, sušené jačí maso nebo slaný čaj s jačím máslem.

Česká republika se ke kampani vyvěšování vlajky Tibetu připojuje pravidelně od roku 1996. V minulých letech v České republice vyvěsilo tibetské vlajky na budově úřadu na 410 obcí, měst, městských částí nebo krajů.

 

Harmonogram doprovodných akcí:

Čtvrtek 8. března 2018 od 15:00 hod., Galerie pod radnicí MČ Praha – Slavnostní rozprášení Mandaly a vernisáž výstavy Zdeňka Thomy – SVĚT TIBETSKÉHO BUDDHISMU

zahájí zástupkyně starostky městské části Praha 3 Lucie Vítkovská

Sobota 10. března od 14:00 hod., Radnice MČ Praha 3 – Slavnostní vyvěšení vlajky Tibetu

Středa 14. března od 18:00 hod., KC Vozovna: Žijící Buddha – 17. Gjalwa Karmapa