Na žižkovské radnici se senioři seznámili s prevencí kriminality

O tom, jak bezpečně cestovat MHD, chránit se před kapesními krádežemi nebo zabezpečit domácnost před vloupáním se mohli dozvědět senioři během setkání na žižkovské radnici, kde se 14. 12. konala přednáška o prevenci kriminality.

IMG_0020V dnešní době bohužel patří senioři k častějším obětím trestných činů. A nejsou to činy jen přímého násilí. Pachatelé zkoušejí různé triky, lákají k uzavírání pochybných smluv nebo organizují prodejní výlety, kde nutí seniory k uzavírání pochybných kupních smluv. Věřím, že tato přednáška ukáže, jak se bránit proti takové kriminalitě,“ uvedl zástupce starostky David Gregor.IMG_0048

Během odpoledne zazněly rady, jak zvýšit bezpečnost domácnosti, a to instalací bezpečnostních dveří nebo jiných mechanických zábranných prostředků, jak předem zmást zloděje tím, že na dveřním štítku i na schránce bude uvedeno jméno v množném čísle. Senioři byli seznámeni i s tím, jak se chovat během cestování v MHD, kde zloděj očekává menší ostražitost cestujících, anebo jak bezpečně postupovat během výběru peněz z bankomatu nebo při ztrátě kreditní karty.

Městská část Praha 3 pořádala tuto přednáška ve spolupráci s Komplexní domácí péčí EZRA.

Fotogalerie