Na žižkovské radnici koledovali tři králové

S požehnáním do nového roku a s prosbou o příspěvek na dobrou věc navštívili ve čtvrtek 10. ledna tříkráloví koledníci žižkovskou radnici. Dobrovolníky pod vedením ředitelky Farní charity Žižkov Václavy Hilbertové přivítala starostka Prahy 3 Vladislava Hujová a místostarosta Josef Heller.

Jedna z největších dobročinných akcí v České republice dorazila v podobě dětí v maskách tří králů také na žižkovskou radnici. Kašpara, Melichara a Baltazara vybavené zapečetěnou kasičkou Charity ČR, do které sbírají finanční dary potřebným, přijala starostka třetí městské části Vladislava Hujová. „Podpořit ty, kteří naši pomoc potřebují, je velmi důležité a já jsem velmi ráda, že jsme tříkrálové koledníky mohli na žižkovské radnici přivítat,“ uvedla starostka Hujová.

Dobročinnou Tříkrálovou sbírku pořádá každoročně Charita Česká republika a její průběh na území třetí městské části zajišťují pracovníci Farní charity Žižkov u kostela sv. Prokopa. Shromážděné finanční prostředky pak z Prahy 3 putují tam, kde je nejvíc potřebují. „Pražská arcidiecézní charita financuje především domov důchodců v Mukařově a potom také azylové domy v Brandýse nad Labem a Kralupech nad Vltavou, kde jsou umístěny matky s dětmi nebo lidé bez domova, kterým pomáhají začlenit se do normálního života. Tam všude vybrané peníze pomáhají,“ upřesnila ředitelka Farní charity Žižkov Václava Hilbertová.

Tříkrálová sbírka se letos koná už po třinácté a její výtěžek je už tradičně určen především na pomoc nemocným, hendikepovaným a sociálně potřebným skupinám lidí. V roce 2012 se dobrovolným koledníkům podařilo shromáždit více než 75 milionů korun a organizátoři akce doufají, že stejně štědří budou lidé i v letošním ročníku, který končí v pondělí 14. ledna.

Podrobné informace o tom, jak Tříkrálovou sbírku podpořit najdete zde.