Na žižkovské radnici koledovali tři králové

S požehnáním do nového roku a s prosbou o příspěvek na dobrou věc navštívili ve čtvrtek 10. ledna tříkráloví koledníci žižkovskou radnici. Dobrovolníky pod vedením ředitelky Farní charity Žižkov Václavy Hilbertové přivítala starostka Prahy 3 Vladislava Hujová a místostarosta Josef Heller.

139647_59776_tri_kralove_5.jpg

Jedna z největších dobročinných akcí v České republice dorazila v podobě dětí v maskách tří králů také na žižkovskou radnici. Kašpara, Melichara a Baltazara vybavené zapečetěnou kasičkou Charity ČR, do které sbírají finanční dary potřebným, přijala starostka třetí městské části Vladislava Hujová. „Podpořit ty, kteří naši pomoc potřebují, je velmi důležité a já jsem velmi ráda, že jsme tříkrálové koledníky mohli na žižkovské radnici přivítat,“ uvedla starostka Hujová.

Dobročinnou Tříkrálovou sbírku pořádá každoročně Charita Česká republika a její průběh na území třetí městské části zajišťují pracovníci Farní charity Žižkov u kostela sv. Prokopa. Shromážděné finanční prostředky pak z Prahy 3 putují tam, kde je nejvíc potřebují. „Pražská arcidiecézní charita financuje především domov důchodců v Mukařově a potom také azylové domy v Brandýse nad Labem a Kralupech nad Vltavou, kde jsou umístěny matky s dětmi nebo lidé bez domova, kterým pomáhají začlenit se do normálního života. Tam všude vybrané peníze pomáhají,“ upřesnila ředitelka Farní charity Žižkov Václava Hilbertová.

139630_59775_tri_kralove_1.jpg

Tříkrálová sbírka se letos koná už po třinácté a její výtěžek je už tradičně určen především na pomoc nemocným, hendikepovaným a sociálně potřebným skupinám lidí. V roce 2012 se dobrovolným koledníkům podařilo shromáždit více než 75 milionů korun a organizátoři akce doufají, že stejně štědří budou lidé i v letošním ročníku, který končí v pondělí 14. ledna.

Podrobné informace o tom, jak Tříkrálovou sbírku podpořit najdete zde.