Na přání rodičů postaví radnice Pod Kapličkou občerstvení

Jedno z nejkrásnějších pražských hřišť - Pod Kapličkou nabídne od jara návštěvníkům další novinku. V areálu vyroste občerstvení se zázemím pro správce hřiště.

Areál pro děti Pod Kapličkou prošel již dříve částečnou rekonstrukcí. V rámci ní zde mimo jiné vyrostlo nové sociální zázemí s toaletami i přebalovacím pultem. Městská část reagovala touto investicí na výsledky ankety, kterou uspořádala v roce 2009. V srpnu letošního roku pak radní na svém zasedání schválili výstavbu občerstvení, která je rovněž inspirovaná přáním veřejnosti. Žižkovská radnice totiž letos uspořádala již druhý ročník ankety, ve které se ptala rodičů, co jim na hřištích chybí. A právě na oblíbeném hřišti Pod Kapličkou si rodiče stánek s občerstvením velmi přáli.

Jednoduchá stavba bude mít místnost pro správce hřiště, zázemí pro občerstvení a terasu pro jeden či dva stolky. Milovníky přírody i dobré architektury jistě potěší zajímavý detail - zdravý strom, který roste na místě zamýšlené stavby, bude prorůstat terasou, a tak působivě dotvářet celý objekt.

„Chceme využít podzimních a zimních měsíců, kdy není hřiště využíváno a stavba tak nebude rušit rodiče s dětmi. Stavět proto začneme na podzim a na jaře už by mělo být vše hotovo,“ uvedl zástupce starosty Pavel Sladkovský.