Na hřišti národní házené KNH Spoje Praha se odehrál Memoriál Jiřího Slámy

V neděli 29. bžezna se na hřišti národní házené KNH Spoje Praha odehrál 1. ročník Memoriálu Jiřího Slámy v kategorii mužů.

259520_134406_spoje_2.jpg

Pan Jiří Sláma (21. 5. 1929 – 23. 4. 2013) byl nestorem oddílu, kam přišel na začátku 60. let minulého století (předtím hrával za Kobylisy a jiné pražské oddíly). Za těch 50 let strávených na Spojích hrál dlouhá léta za družstvo mužů na obraně, převážně na beku. Trénoval střídavě všechny složky – žáky, dorostence, žákyně, muže, ženy. I v pokročilém věku ještě stále chodil hrát za staré gardy mužů. Byl rovněž spolehlivým a přesným rozhodčím a funkcionářem. Kromě Spojů jezdil i na ligová utkání mužů do Čakovic a v paměti mnoha z nás zůstane jeho charakteristický zvučný hlas, kterým radil, kritizoval, ale především stále povzbuzoval.

V roce 2005 byl při příležitosti oslav 100 let národní házené vyznamenán nejvyšším vyznamenáním ČSTV – Čestným uznáním předsedy ČSTV za celoživotní rozvoj sportu.

Na letošním 1. ročníku jeho Memoriálu se nakonec sešla 4 družstva mužů. Turnaj se odehrál ve velmi příjemné, slavnostní atmosféře, za přítomnosti rodiny pana Slámy a mnoha bývalých hráčů a hráček Spojů. Paní Věra Slámová také předávala ceny zúčastněným družstvům. A i když v takovém turnaji nejde v první řadě o výsledky, ale o uctění památky výjimečného člověka, přinášíme i umístění.

Turnaj vyhrálo družstvo TJ Avia Čakovice se ziskem 6 bodů, na 2. místě se umístili domácí KNH Spoje Praha A se ziskem 4 bodů, na 3. TJ Jiskra Humpolec se 2 body a na 4. místě KNH Spoje Praha B.