Malou ale rychlou pomoc představují „Rychlé granty“

Nově je od ledna 2013 možné na žižkovské radnici po celý rok žádat o podporu projektů a veřejných aktivit v rámci „Rychlých grantů“. Žádosti o finanční podporu bude radnice vyhodnocovat průběžně každý měsíc.

Rychlé granty usnadní žadatelům zajistit financování krátkodobých projektů, jejichž cílem je reagovat na veřejné dění či upozornit na aktuální problematickou situaci. Příkladem můžou být projekty zaměřené na ochranu životního prostředí, na informování veřejnosti o aktuálním dění v městské části či hledání optimálního řešení v dopravě a podobně.

Vzhledem k tomu, že tento typ grantů je určen na rychlé a urgentní akce, tak nemá pevnou, ale průběžnou uzávěrku. O rychlý grant lze tedy zažádat v okamžik, kdy je sdružení potřebuje a finanční podporu je možné získat ve zkráceném řízení.

„Zavedením rychlých grantů chceme především podpořit občanský aktivismus. Na jednotlivou žádost je možné získat až 25 tisíc korun. Finanční prostředky budou poskytovány do vyčerpání celkové částky, která činí jeden milion korun ročně, na každé čtvrtletí tedy připadne 250 000 korun,“ upřesnil zástupce starostky Matěj Stropnický.

Více o Rychlých grantech MČ Praha 3 naleznete zde.

Související dokumenty