Jak na šetrné úřadování ukázal seminář na žižkovské radnici

Úvodní seminář k tématu Zelené úřadování pod názvem „Environmentálně šetrný provoz aneb na úřadech a v kancelářích ekologicky i ekonomicky“ se uskutečnil ve čtvrtek 10. ledna na radnici třetí městské části.

139708_59789_zeleny_urad_3.jpg

Lektor Petr Ledvina z brněnského Ekologického institutu Veronica, který ve spolupráci s občanským sdružením Arnika, akci pořádal, představil zásady ekologicky šetrného chování úřadů, za všechny lze jmenovat například oboustranný tisk dokumentů, třídění odpadů, úsporná energetická opatření či šetrné hospodaření s vodou.  „Ekologické chování veřejných institucí, ať již jsou to úřady, školy nebo knihovny, nejen šetří životní prostředí, ale navíc dále pozitivně ovlivňuje jejich okolí - zaměstnance a jejich rodiny, návštěvníky, spoluobčany či firmy,“ upozornil na širší souvislosti „zeleného úřadování“ Petr Ledvina.

139674_59787_zeleny_urad_1.jpg

„Cílem semináře, kterého se účastnili úředníci radnice, bylo najít rezervy v hospodaření a provozu úřadu s ohledem na životní prostředí. Následně se chceme zaměřit na konkrétní vytipované problémy a jejich řešení,“ popsal záměry radnice zástupce starostky Ondřej Rut, který uspořádání semináře inicioval.