Děti s Kašpárkem řádily první školní den U Vystřelenýho oka

Ačkoli kalendář nemilosrdně ukazoval 1. září, v hospodě U Vystřelenýho oka vládla ve čtvrtek v podvečer uvolněná prázdninová atmosféra. Akce, kterou tu pro děti pořádala městská část v rámci Dnů žižkovského kulturního dědictví pod názvem První školní den - Žižkovské kulturní památky očima dětí, se snažila usnadnit dětem ale i rodičům nelehký přechod do dnů plných povinností. A podařilo se to (když už se mluví o škole) na výbornou!

Odpolední program pro děti U oka zahájili společně majitelka hospody Pavla Caháková a zástupce starosty pro kulturu Pavel Sladkovský, kteří všem popřáli skvělou zábavu i dobrý start do nového školního roku.

Na pódiu se objevili také tvůrci reliéfu, který zdobí fasádu hospody – výtvarník Martin Velíšek a architekt Pavel Kecek, kteří vyhlásili první soutěž pro děti: malování reliéfu a ztvárnění roztodivného koně. Děti nebylo potřeba nějak zvlášť povzbuzovat, do práce se pustili s vervou, a tak porota složená právě z Velíška a Kecka potom stála před přetěžkým úkolem vybrat z množství podařených děl vítěze. A protože jsou oba opravdoví umělci, vítězná díla byla skutečně avantgardní.

Soutěžilo se i na cyklostezce za hospodou, kde byl odstartován běh prvňáků do nového školního roku. Všechny děti doběhly, což zcela po právu stačilo k vítězství a získání ceny.

Osmnáctá hodina pak přinesla vrchol večera – koncert Kašpárka v rohlíku. Písně roztančily a rozezpívaly nejen malé baby-punkáče, ale i pěknou řádku jejich rodičů. Zejména pro ty pak bylo určeno další pokračování večera, kdy U Vystřelenýho oka zahrálo bluesové duo Luboš Beňa a Matěj Ptaszek.