Czech Bowl na Žižkově: Panthers versus Steelers 28:0

Letos po čtyřiadvacáté, přímo s korespondujícím datem, 24. 7. nabídl Czech Bowl souboj dvou nejlepších českých týmů elitní Bitters ligy. Velkolepé utkání o titul Mistra České republiky v americkém fotbale, bylo také zahrnuto v programu ČT Sport.

Na žižkovském stadionu Viktorie proti sobě stanuly týmy Prague Black Panthers a Ostrava Steelers. Starostka Prahy 3, VlaIMG_0229dislava Hujová, se ujala slavnostního úvodního hodu mincí a následně obě mužstva nastoupila do hry s velkým profesionálním nasazením. Z hráčů sálal zápal a představili skvělý a uchvacující zážitek divákům. Podívaná plná akce a vzrušení z výkonů nalákala davy lidí. Zaplněný a rozfanděný stadion podporoval velkou měrou nejen samotné hráče, ale vytvářel i bouřlivou, emocemi nabitou IMG_0141atmosféru, jež je s podobnými sporty neodmyslitelně spjata. Nechyběly ani cheerleaders, které ozdobily svými výstupy velké finále.

Prague Black Panthers vybojovali popáté za sebou titul českého mistra. Ve 24. Czech Bowlu porazili Ostravu Steelers 28:0. Ostravě tak nevyšel návrat do finále po dlouhých dvaceti letech a na druhý titul ve své historii si musí počkat. Déšť na žižkovském stadionu přinesl štěstí Černým panterům, kteří hned od začátku potvrzovali roli jasného favorita, protože hráči tohoto týmu tvoří základ české reprezentace. Jejich rozehrávač Jan Dundáček ukázal, proč patří k nejlepším českým hráčům a rozdával přihrávky, kterými nacházel ponejvíce spoluhráče Jana Tesaře. Mistry dekorovala zlatými medailemi i starostka Vladislava Hujová a potom už mohli panteři zvednout nad hlavy vítězný pohár.IMG_0316

I přes nepřízeň počasí se letošní Czech Bowl opravdu povedl a návštěvníci si mohli i před samotným soubojem hlavních aktérů užít atmosféru amerického fotbalu již od odpoledne, kdy pro ně byla připravená zábavná fanzóna, pro děti i dospělé. Zde si zájemci mohli zkusit házení i chytání. Pro ty, kdo se v této oblasti fotbalu příliš neorientují, byla k dispozici i nápaditá infografika představující principy amerického fotbalu.

                                                                                                                                                                                            Kristýna Dražanová