Čtvrtý ročník Žižkovského pivobraní byl stejně úspěšný jako loni

Nepřeberné množství značek dobrého piva nabízelo pětatřicet minipivovarů soustředěných na čtvrtém ročníku Žižkovského pivobraní v parku Parukářka. Rozlehlé prostranství propalované sluncem zároveň zaplnily tisíce lidí už v den zahájení, tedy v pátek 5. června. Dvoudenní program k dobrému moku nabídl i řadu interpretů z české hudební scény.

270422_140505_pivobraani.jpgDramaturgie tradičního pivobraní opět nabídla degustaci z třetinkových sklenic. Bylo to určitě dobře - v palčivém červnovém slunci to byl sám o sobě výkon i pro ostřílené fajnšmekry, čas od času vyhledávající milosrdný stín. V podvečer před zahajovacím projevem starostky Vladislavy Hujové však už bylo na Parukářce minimálně čtyři tisíce lidí.

Co nebylo třeba vyhledávat v270448_140625_starostka.jpgůbec, byla hlavně dobrá zábava. Anebo například vynikající bramborák. To vše zarámované už do prvního dne pivobraní pod taktovkou městské části Praha 3, která jeho čtvrtý ročník opět pořádala. Starostka Vladislava Hujová spolu s moderátorkou páteční pivní veselice Ester Kočičkovou posléze návštěvníkům popřála nejen dobré degustační chuti, ale aby si vychutnali i pohodu, kterou Parukářka bez rozdílu věku a pohlaví nabízela. Podle hlídky městské policie prosluněný park v tu dobu čítal už zhruba pětitisícový dav.

Žižkovská radnice270474_140515_traband.jpg tyto oslavy od počátku koncipuje jako degustační festival, kde místo rychlostního závodu v pití piva především preferuje jeho ochutnávky s přídavkem přívětivé atmosféry. Na Parukářce si proto na své přišly i rodiny s dětmi – k dispozici měly například nafukovací hrad. Na hlavním pódiu pak převládal večerní hudební program. Zahájila jej hudební formace Kujooni, svůj nemalý díl hudebně humorné zábavy mezi jinými poctivě odvedla i kapela Traband.

Součástí festivalového programu bylo sobotní finálové hlasování v degustaci pivních vzorků. Pětičlenná porota tak katapultovala na první místo minipivovar Slepý krtek, který v letošním čtvrtém ročníku Žižkovského pivobraní s přehledem zvítězil. Druhé místo porota přidělila minipivovaru Stará škola Chudenice, vítězi loňského ročníku. Třetí příčku obsadil minipivovar Klok Potštejn.Tečku za sobotním večerem udělala svou hudební ochutnávkou kapela Všichni svatí.