Žižkovský masopust je v plném proudu. Po hodech U Vystřelenýho oka, vystoupení Kašpárka v rohlíku, zábavného odpoledne pro seniory v hotelu Olšanka a promítání filnu v kině Aero, které proběhly 14. a 15. února, se nyní všichni můžou těšit na tradiční Masopustní průvod. A ten, který půjde 17. února z náměstí Jiřího z Poděbrad přes Havlíčkovo náměstí až ke stadionu Viktorky, bude opravdu rozmanitý. Sraz účastníků je naplánován od 16 do 17 hodin, poté vyrazí směsice hudebníků, chůdařů, artistů, obřích loutek andělů a prasátek do ulic Vinohrad a Žižkova, aby si vyžádali na radnici klíč od Žižkova.

Během trasy se účastníci budou moci posilnit dobrotami, které budou zadarmo k dostání všem, co se zapojí do průvodu. Masopustní program se zaměří hlavně na vystoupení pouličních umělců.

Balkánské melodie kapely Trombenik rozproudí krev svou nespoutaností a jazzem, stejně tak i bubenický orchestr Tam Tam Batucada a kapela Blabuburo svými africkými rytmy. Znovu vystoupí akrobatičtí chůdaři Long Vehicle Cirkus, kteří budou dělat společnost šestimetrové loutce Anděla, kterou ovládá pět loutkovodičů. Cirkusové představení slibují Bratři v tricku i divadlo V.O.S.A. Theatre, které si připravilo průvodové představení nazvané Vysoké snění. Jejich akrobacie se skládá z prvků žonglování, pantomimy a fantaskních výjevů.

Site-specific show zapojí diváky bezdě­čně do svého umění, kdy navíc artisti předvedou dosud neviděné originální stroje vycházející z principu jízdních kol a velocipedů. Masopustní průvod zakončí ohňová show souboru Amanitas Fire Theatre před Viktorkou mezi půl sedmou a sedmou hodinou.

XXII. Žižkovský masopust – PROGRAM

úterý 17. února
Masopustní průvod
16.00 – 17.00 náměstí Jiřího z Poděbrad – řazení do průvodu – hudba
bubeníci, masky, kostýmy, artisté, Trombenik, Tam Tam Batucada, Blabuburo, Long Vehicle Circus, Bratři v tricku, V.O. S. A., loutky andělů, prasátek a dalších
17.00 průvod vyráží obvyklou trasou, zastávka u žižkovské radnice
18.30 závěrečná ohňová show Amanitas u stadionu Viktorky

Stáhněte si Adobe Flash Player

Návod na výrobu masopustní masky:
1. Vystřihněte z kartonu smrtku (tradiční masopustní maškaru) a do horní i dolní čelisti udělejte dírky. Místo zubů provlékněte dlouhou bílou tkaničku do bot.
2. Do hlavní části proděrujte otvory na gumičku, která bude držet masku na obličeji - jako u škrabošky.
3. Staré rozstříhané triko a usušené mrkve, petržel nebo papričky jako límec kolem krku z vás udělají masopustní maškaru se vším všudy!

Žižkovský masopust 2015 - návod na výrobu masky

BONUS! Aby maska více vynikla, vyrobte si černidlo a natřete si obličej. Žižkovské babičky doporučují zaručené bio domácí živočišné uhlí - Carbo medicinalis, rozdrcené a smíchané s krémem. Zaručená černota a snadné odstraňování. 

(Vytvořila pro žižkovský masopust Reza.s Vydarená)